Job Opening: Art Director

Job Opening: Art Director 3334 1754 Pharmacy2020

To Pharmacy2020, στη Νέα Ιωνία Αττικής, αναζητά Art Director για την στελέχωση του δημιουργικού τμήματος της εταιρείας.

Pharmacy2020

To Pharmacy2020 είναι εταιρεία επιχειρηματικής οργάνωσης, επικοινωνίας & προώθησης του ανεξάρτητου κοινοτικού φαρμακείου & των συνεργαζόμενων με αυτό επαγγελματιών που δραστηριοποιούνται στην ευρωπαϊκή αγορά.

Υποστηρίζει καθετοποιημένα & εξατομικευμένα το πελατολόγιό του, προσφέροντας την δυνατότητα στον κοινοτικό Φαρμακοποιό και σε συναφείς επιχειρήσεις να καλύπτουν όλες τους τις επιχειρηματικές-λειτουργικές ανάγκες μέσα σε μία συνεργασία.

Οι παρεχόμενες υπηρεσίες είναι σχετικές με τους τομείς της διοικητικής συμβουλευτικής, οργάνωσης ανθρωπίνων πόρων & διαδικασιών, του marketing & της επικοινωνίας, καθώς και των κατασκευαστικών έργων.

Η εταιρία δραστηριοποιείται στις αγορές της Ελλάδας, Κύπρου, Ιταλίας & Αγγλίας.

Περιγραφή Θέσης

Η θέση είναι πλήρους απασχόλησης, αναφέρεται στη Marketing Director και δημιουργεί υπό την καλλιτεχνική καθοδήγηση της Communication Director. Συνεργάζεται στενά με τους Client Service Managers, Marketing & Social Media Executives, Αρχιτέκτονες και Web/E-Shop Developers της εταιρείας, καθώς και με εξωτερικούς συνεργάτες .

Αρμοδιότητες Θέσης

  • Σύλληψη & Ανάπτυξη δημιουργικής ιδέας
  • Παρουσίαση προτάσεων σε πελάτες
  • Σχεδιασμός Εταιρικής Ταυτότητας & εφαρμογών
  • Σχεδιασμός Εντύπων & Συσκευασιών
  • Καθορισμός προδιαγραφών εκτύπωσης
  • Σχεδιασμός επικοινωνιακών & προωθητικών υλικών για ιστοσελίδες και κοινωνικά δίκτυα
  • Θεματική διακόσμηση χώρων & χειροποίητες παραγωγές
  • Επικοινωνία & Διαχείριση εξωτερικών συνεργατών
  • Ταξίδια σε εσωτερικό & εξωτερικό

Απαραίτητα Προσόντα

  • 7 + έτη (ιδανικά σε διαφημιστική εταιρεία)
  • Εξαιρετική γνώση & άνεση με όλα τα στάδια της δημιουργικής διαδικασίας
  • Πολύ καλή εξοικείωση στη δημιουργία υλικών για Κοινωνικά Δίκτυα
  • Εμπειρία σε καθοδήγηση web designers
  • Πολύ καλή γνώση GIFs & Animations
  • Άριστη γνώση InDesign, Illustrator, Photoshop
  • Καλή γνώση τελικής μακέτας και εμπειρία παραγωγής
  • Πλεονέκτημα η γνώση Adobe After Effects & Premiere
  • Απαραίτητη η καλή γνώση Αγγλικών (επίπεδο business)
  • Η γνώση της Ιταλικής ή Γαλλικής Γλώσσας θα εκτιμηθεί
  • Ομαδικό και συνεργατικό πνεύμα
  • Δυνατότητα αποτελεσματικής εργασίας υπό πίεση χρόνου
  • Συνδυαστική σκέψη & παράλληλη διαχείριση πολλαπλών εργασιών
  • Δεξιότητες επικοινωνίας και παρουσίασης
  • Καινοτόμες ιδέες
  • Ερευνητικό προφίλ και conceptual thinking

Προσφορά Εργασίας

  • Πρόσληψη με σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Δημιουργικό & φιλικό εργασιακό περιβάλλον με πολλές ευκαιρίες εκπαίδευσης

Εάν έχετε διάθεση για δημιουργική και ευχάριστη εργασία, στείλτε μας το βιογραφικό σας σημείωμα με συνοδευτική επιστολή και το χαρτοφυλάκιό σας σε ηλεκτρονική μορφή.

Όλες οι αιτήσεις θα αξιολογηθούν εμπιστευτικά.

Η εταιρεία μας θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψηφίους που πληρούν τις προϋποθέσεις για συνέντευξη.

Πληροφορίες για εμάς στο www.pharmacy2020.eu.